Dr. Bohumil Houser

 


Život v okamžiku

 

 

 

Uchop bílá oblaka!
Nejdřív se však pečlivě rozhlédni
a sestup do propasti pod sebou.

Haiku

Meditační víkend 19- 21.7.2013


Vážení přátelé,

na úspěšné pořádání květnového Vesakového soustředění "Spiritualita - integrální jóga - cesta k uzdravení z civilizačních nemocí" bychom rádi navázali dalším v řadě setkání přátel Ammy, Dr. Housera, Evžena Štekla, Františka Drtikola a dalších Mistrů, opět pod lektorským vedením Ivoše.

Jedná se o celo-víkendové intenzivní soustředění při příležitosti oslav hinduistického svátku Gurupurnima (Vzdání pocty Duchovním Mistrům) neboli buddhistického svátku Asala (Den Dharmy či-li den, kdy Buddha pronesl své první veřejné kázání), což jsou variace téhož svátku. Tyto svátky letos připadají na pondělí 22. července a jejich význam, oslava vztahu mezi Duchovní Mistrem a Žákem-Adeptem Cesty, je univerzální pro všechny autentické školy spirituality.

Setkání bude probíhat pouze v případě vážného zájmu dostatečného počtu účastníků o nejbližším víkendu ke Gurupurnimě či-li od pátku 19.7. večer do neděle 21.7. večer, příp. dle zájmu až do pondělka 22.7. Místo a cena budou upřesněny po 30. červnu.

Pokud Vás tato nabídka zaujala, prosím posílejte své odpovědi nejpozději do neděle 30. června (pouze) na e-mail jblahusek@seznam.cz ve formátu:

1)  Počet a jména vážných zájemců
2)  Zájem o prodloužení víkendu (ANO/NE)
3) Příp. Vaše tipy na místo konání (nejlépe s Vaším vlastním nezávazným ověřením neobsazenosti v daném termínu). Pokud víte o nějakém vhodném místě pro konání setkání s levným ubytováním (pro cca 20-30 lidí) uprostřed čisté přírody a možností vlastního vegetariánského vaření, budeme Vám vděčni za Vaše náměty. Výhodou by byla i rozumná dojízdnosti od Prahy (cca do 2 hodin).