Dr. Bohumil Houser

 


Život v okamžiku

 

 


 

Uchop bílá oblaka!
Nejdřív se však pečlivě rozhlédni
a sestup do propasti pod sebou.

Haiku

VESAK: Spiritualita - integrální jóga - cesta k uzdravení z civilizačních nemocí 18.- 26. 5. 2013


Leták pro tisk

Milí přátelé,

opět si vás dovolujeme pozvat na naše již tradiční vesakové soustředění v Bělé pod Pradědem, které se koná u příležitosti celosvětových oslav Buddhových narozenin. Letos nám termín vychází na týden od 18. – 26. května.

Hlavními tématy soustředění jsou:

spiritualita,

lepší porozumění sebe sama a skutečnosti,

probuzení a rozvoj vnitřní radosti, moudrosti a soucítění se všemi formami života,

očištění a upokojení mysli,  posílení a harmonizace těla,

integrální jóga, meditace, ticho a zpěv,

relaxace a pobyt v přírodě,

zdravá životospráva, uzdravení a prevence civilizačních nemocí,

získání nových sil a tvůrčích pohledů na řešení životních problémů,

oslava posvátného tajemství života

Soustředění se koná tradičně u příležitosti svátku Vesak. Ten připadá každoročně na květový úplněk, kdy si připomínáme výročí Buddhových narozenin. Soustředění se volně inspiruje životem  jedné z nejrespektovanějších současných osobností světové spirituality Mata Amritanandamayi Devi – Ammy. Inspiraci nacházíme i u mnoha dalších osobností různých duchovních tradic, které představují nesektářský a zkušenostní přístup k poznání skutečnosti.

Hlavní  lektor soustředění Ivo Chocholatý praktikoval pod vedením Dr. Housera a Evžena Štekla. Inspiraci čerpá i ze svého neformálního, dlouholetého vztahu k Učení Sri Mata Amritanandamayi  Devi – Amma.

Soustředění je pořádáno pro všechny vážné zájemce o uvedená témata, bez ohledu na jejich světonázorové přesvědčení. Program probíhá na neformální bázi ve volném společenství podobně naladěných lidí a ani v nejmenším si nečiní nárok na „oficiální“ předávání učení výše uvedených osobností. Na druhou stranu – bez inspirace jejich příkladem, by se toto soustředění jen těžko mohlo konat – a proto jim takto vyjadřujeme svou úctu a vděk.

Více informací  zde