Dr. Bohumil HouserŽivot v okamžiku

Uchop bílá oblaka!
Nejdřív se však pečlivě rozhlédni
a sestup do propasti pod sebou.

Haiku


VESAK 2019Meditace, čchi-kung a integrální jóga

11. – 18. května / 18. – 26. května
Smržovka, Jizerské hory


Uprostřed nádherné jarní horské přírody, prožijme společně mystérium květnového úplňku - dne Buddhova Probuzení (svátek Vesak) probouzením Buddhy v nás samých …

Program: Meditace, spiritualita, integrální jóga, buddhistická, hinduistická, taoistická, křesťanská mystéria… Očista energetických center – čakramů, čchi-kung pro posílení zdraví, praxe bdělé pozornosti, meditace vhledu a soucítění. Zen-buddhistická praxe zazen, kinhin (střídání meditace v sedu a v chůzi), dokusan (otázky a odpovědi), maunam (mlčení). Zpěv manter a bhajanů (na sitár a tabla doprovází Jan&Jakub Dvořákovi), výlety, relaxace v přírodě, pro zájemce koupání a otužování (tibetská jóga – tummo), zdravá životospráva, cesty k uzdravení z civilizačních nemocí a další související témata – přednášky a praxe. Výuka a praxe přípravy zdravé vegetariánské či veganské a raw stravy (čerstvé zeleninové a ovocné šťávy atd.).


Místo: Okružní 773, Smržovka (mapa). Vlakem: Liberec – Harrachov, st. Dolní Smržovka. Autem: Jablonec – Tanvald. Rekonstruovaná prostorná chalupa u lesa s vlastní zahradou, kde se bude soustředění konat a kde je pro účastníky zajištěno ubytování zdarma (platí se pouze příspěvek na společnou přípravu stravy – viz níže). Další možností komfortního, ale placeného ubytování je 50m pod chalupou  pension  Nosek. zájemci si zajistí a zaplatí ubytování sami přímo v penzionu (nezahrnuje příspěvek na stravu níže).


Další informace: Setkání s cestou: setkaniscestou.cz

O Vesaku v roce 2002 se Dr. Houser zmiňuje i v článku na těchto stránkách zde